Skip Navigation Links
Ana Sayfa
İletişim

Skip Navigation Links
Tüzük
Misyonumuz
Yönetim Kurulu
Danışman Hekimlerimiz
Tinnitus Kulak Çınlaması Nedir ?
Tinnitus Kulak Çınlaması Tarihçesi
Tinnitus Kulak Çınlamasının Nedenleri
Tinnitus Kulak Çınlaması Korunma Yöntemleri
Tinnitus Kulak Çınlaması Diyet Listesi
Tinnitus Kulak Çınlamasında Yeni Tedavi Metodları
Linkler
İletişim
Kayıt

 
 0212 296 42 52
  

 
TİNNİTUS KULAK ÇINLAMASI YENİ TEDAVİ YÖNTEMLERİ

  

Kulak çınlamasının henüz kesin bir tedavisi bulunamamıştır.

Bütün dünyada, Vakıflar Dernekler, Üniversiteler, Hastaneler bu hastalıkla nasıl mücadele edeceklerini araştırmaktadırlar. Ancak, hiçbiri henüz kesin bir tedavi yöntemi ortaya koyamamıştır.

Bazı metotlarla hastaya tinnitusla baş etmesi öğretilir, bazı insanlar da bu metot işe yarar.

 
Şuanda kulak çınlaması ile mücadele etmenin en gelişmiş tedavi yöntemi Softlazer uygulamalarıdır, kulak çınlaması hastalarında yapılan araştırmalarda % 75'e yakın başarı sağlanmıştır. Her 100 hastadan 75'i ya tamamen iyileşmiş ya da tinnitus' larından % 50' ye yakın oranda azalma olmuştur.
 
Araştırmalar Softlazer uygulamalarının iki ayrı şekilde yapıldığını ortaya koymuştur.

Birinci yöntem,
12 seans dan oluşur her bir seans ortalama 30 – 40 dk. Sürer Softlazer ve Elektromanyetik dalgaların beraber uygulandığı bir yöntemdir. Bu uygulama yaklaşık 1,5 – 2 ay sürer, hastanın ilaç tedavisi ve diyet programına uyması hastalıktan kurtulabilmesi için gereklidir.


İkinci yöntem
ise, üretici firmaların geliştirdiği Softlazer’in kalem modelidir. Bu lazer kalemlerini hasta her gün 20 dk. Gösterilen bölgeye 90 gün boyunca kendi kendine uygulayabilir, bu yöntemi de uygularken diyet programına uyması gereklidir.

 

Şu anda tıbbın verdiği kulak çınlama tedavisindeki en yüksek başarı oranı Softlazer uygulamalarıdır. Bilinen bir yan etkisi neredeyse yoktur. Kafatasındaki hücrelere (Beyin Hücreleri Dahil) zarar vermediği bilinmektedir